Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Аталанта и Евертон

Во рамките на УЕФА Европа Лига се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Аталанта и гостинот Евертон, во Четврток, 14 Септември 2017.

Напаѓачите на Аталанта беа расположени и постигнаа точно 3 гола, додека Евертон не постигна ниту еден, па затоа го загуби натпреварот со точен резултат 3-0.

Видете ги најдобрите шанси и голови во хајлајтсот од натпреварот.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/42sdh_1.mp4?token=1508544163-zamRfj1F7Rr3kITa%2Bq3D%2BEP0rwDcM%2Bs5KYUhLrfcE8Y%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

На kladenje.mk ги рангиравме најдобрите онлајн кладилници. Провери каде имаш најдобри услови.