Виљареал vs Реал Бетис голови и хајлајтс

Виљареал и Реал Бетис одиграа натпревар во рамките на Ла Лига, во Недела, 10 9 2017.

Возбудлив натпревар со многу голови на двете страни, но Виљареал успеа да постигне повеќе голови и забележа победа со точен резултат 3-1.

Најдобрите моменти од натпреварот меѓу Виљареал и Реал Бетис погледнете ги на хајлајтсот на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/1d0dq.mp4?token=1505080829-VFgOnCKoEm63ivWXFXf0g9Pv8EPtyly9QHWwiLSq6q4%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Спремете се за следниот натпревар во Ла Лига и проверете ги одличните типови на kladenje.mk