Vasco da Gama vs Гремио голови и хајлајтс

Во Сабота, 9 Септември 2017, Гремио му гостуваше на Vasco da Gama во рамките на Серија А.

Vasco da Gama успеа да постигне само еден гол. Сепак тој се покажа како доволен за победа од 1:0, бидејќи Гремио не постигна ниту еден гол.

Сите шанси, акции и голови во хајлајтсот од натпреварот подолу на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cdn-e2.streamable.com/video/mp4/9gaq4.mp4?token=1506249544_d7f444506cb17d281034c6a1afa012b35b89437e” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Види ги коефициентите што ги нуди Bet365 на kladenje.mk