Хајлајтс и голови од Депортиво Ла Коруња vs Реал Сосиедад

Во Недела, 10 Септември, Депортиво Ла Коруња и Реал Сосиедад одиграа натпревар во рамките на Ла Лига.

Публиката имаше можност да види 6 гола. Сепак Депортиво Ла Коруња беше послаб противник, постигна само 2 гола, додека Реал Сосиедад постигна 4 гола и победи со точен резултат 4-2.

Во видео хајлајтсот од натпреварот помеѓу Депортиво Ла Коруња и Реал Сосиедад можете да ги видите најдобрите моменти, акции и голови.

[evp_embed_video url=”http://cdn-e2.streamable.com/video/mp4/4aj9g.mp4?token=1506257807_116796197ae376ff5b83c0f53d27f6585c289279″ class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Посети ја kladenje.mk и информирај се за најновите бонуси.