Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Квинс Парк Ренџерс и Ипсвич Таун

во Сабота, 9 Септември, Квинс Парк Ренџерс на домашен терен играше против Ипсвич Таун во рамките на Чемпионшип.

Квинс Парк Ренџерс не успеа да ја зачува сопствената мрежа, но 2 пати ја тресеше противничката мрежа па забележа победа со резултат 2:1.

Во ова видео можете да ги прегледате клучните моменти од натпреварот помеѓу Квинс Парк Ренџерс и Ипсвич Таун.

[evp_embed_video url=”http://cdn-e2.streamable.com/video/mp4/5cpc9.mp4?token=1506189831_59e99046cc9496ce38d6a2e24b3cf2b14e29fbb9″ class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Casinobonus.mk ви ги нуди сите информации за играње на онлајн казино во Македонија. Бесплатни совети, рецензии на казина, гратис спинови и бонуси.