Хамбургер СФ vs РБ Лјпциг голови и хајлајтс

Во Петок, 8 Септември 2017, РБ Лјпциг му гостуваше на Хамбургер СФ во рамките на Бундеслига.

На натпреварот имаше точно 2 гола, и двата ги постигна РБ Лјпциг. Тоа резултираше со победа на РБ Лјпциг од 2:0 и задоволство на гостинскиот тренер.

Во видео хајлајтсот од натпреварот помеѓу Хамбургер СФ и РБ Лјпциг можете да ги видите најдобрите моменти, акции и голови.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/d3ffr_2.mp4?token=1504906801-X9%2BAA9ABK7RMF3JkiipA3FsrQ%2FpkZfPef30KC2TvUvI%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Добиј ги најновите совети за кладење за Бундеслига.