Хајлајтс и голови од Хеиденхеим vs Јан Регенсбург

Во Петок, 8 Септември, во рамките на 2ра Бундеслига се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Хеиденхеим и гостинот Јан Регенсбург.

Двата тима имаа многу шанси за гол, но Јан Регенсбург беше поуспешен, успеа 3 шанси да ги претвори во гол, додека Хеиденхеим искористи само 1 шанси. Тоа резултираше со три бода и победа на Јан Регенсбург.

Видете ги најдобрите шанси и голови во хајлајтсот од натпреварот.

[evp_embed_video url=”http://cdn-e2.streamable.com/video/mp4/jravf.mp4?token=1506128717_c8e093a0b21cb97591ce422c3bcd1cd74373e768″ class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Одлични коефициенти од 1xbet, провери ги и спореди ги на kladenje.mk