Хајлајтс и голови од Дерби Каунти vs Хал Сити

Во Петок, 8 Септември 2017, Хал Сити му гостуваше на Дерби Каунти во рамките на Чемпионшип.

Дерби Каунти постигна 5 гола и успеа да ја зачува сопствената мрежа, па забележа висока победа од 5-0.

Сите акции, голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Дерби Каунти и Хал Сити.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/fm63w.mp4?token=1504919115-aiXnBNBMBFL1ZxJoAVXE5IqOflFptlAr8WsQGLQ%2F74Q%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Ти треба помош каде да се обложуваш? Спореди ги кладилниците на kladenje.mk