Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Еквадор и Перу

Еквадор на домашен терен играше против Перу во рамките на CONMEBOL – World Cup Qualification, во Вторник, 5 Септември.

На натпреварот имаше три гола, од кои 2 ги постигнаа играчите на Перу, а еден гол постигна Еквадор. Тоа резултираше со победа на Перу од 2:1.

Најдобрите моменти од натпреварот меѓу Еквадор и Перу погледнете ги на хајлајтсот на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cdn-e2.streamable.com/video/mp4/2wflv.mp4?token=1505865837_807fe8218769db3896492af9aaa1ad11664c3d17″ class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

бонуси информации на најдобрите обложувалници можеш да најдеш само на kladenje.mk