Косово vs Финска голови и хајлајтс

Во рамките на Квалификации за Светско првенство – Европа се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Косово и гостинот Финска, во Вторник, 5 Септември 2017.

Косово, домаќинот на овој натпреавр не успеа да постигне гол, а нивниот голман беше матиран еднаш. Поради тоа Финска запиша победа од 1:0 и си замина со трите бода дома.

Проверете ги најдобрите моменти од натпреварот во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cdn-e2.streamable.com/video/mp4/0jox2.mp4?token=1505858683_ef4a533f7afaf7972631d4bce3ac03d3c66014b0″ class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Обложувалници, рецензии, типови проверете ги најдобрите на kladenje.mk