Хајлајтс и голови од Исланд vs Украина

во Вторник, 5 Септември, Исланд на домашен терен играше против Украина во рамките на Квалификации за Светско првенство – Европа.

Украина не успеа да постигне ниту еден гол, додека голманот на Украина беше совладан два пати. Тоа резултираше со победа на [%HOMETEAM %] од 2:0.

Во ова видео можете да ги прегледате клучните моменти од натпреварот помеѓу Исланд и Украина.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/rwjrk_1.mp4?token=1504649074-xrasWlb3JjXMaj7hh0AoSArdLuQ7aJ5GLtDlF2wtoYE%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Прочитајте ја рецензијата за обложувалницата 1xbet на следниов линк 1xbet.