САД vs Коста Рика голови и хајлајтс

САД го пречека Коста Рика во Петок, 1 Септември.

Коста Рика одлично ги искористи создадените шанси и постигна два гола. САД не успеа да постигне ниту еден гол и му дозволи на гостинскиот тим да ги освои трите бода со при резултат 2:0.

Сите акции, голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу САД и Коста Рика.

[evp_embed_video url=”http://cdn-e2.streamable.com/video/mp4/hh2rp.mp4?token=1505552650_0438fecbbc693931ae1e38f242be8e769d80d023″ class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Види ги коефициентите што ги нуди Bet365 на kladenje.mk