Хрватска vs Тунис голови и хајлајтс

јуни 12, 2019 admin 0

Во Вторник, 11 Јуни, Хрватска го нагости Тунис во рамките на Меѓународни пријателски натпревари натпревар. Двата тима постигнаа голови на натпреварот, но на разочарување на […]

Тунис vs Либија хајлајтс

ноември 11, 2017 admin 0

Тунис на својот стадион го пречека Либија во рамките на КАФ – Квалификации за Светско Првенство, во Сабота, 11 11. Ниту Тунис ни Либија не […]