Вилем 2 vs Ајакс голови и хајлајтс

Во Недела, 5 Мај, Вилем 2 на својот стадион го пречека Ајакс во рамките на Куп на Холандија.

Играчите на Ајакс имаа свој ден и постигнаа точно 4 гола, додека Вилем 2 не постигна ниту еден, па затоа ги разочара домашните навивачи и го загуби натпреварот со точен резултат 4-0.

На оваа страна можете да ги прегледате најдобрите инсерти од натпреварот помеѓу Вилем 2 и Ајакс.

Неверојатни бонуси, одлични коефициенти и предлог типови на kladenje.mk