Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Жирона ФК и Еспањол

Жирона ФК и Еспањол одиграа натпревар во рамките на Ла Лига, во Сабота, 6 4 2019.

Еспањол не успеа да ја зачува сопствената мрежа, но гостинските играчи 2 пати ја тресеа противничката мрежа па забележа победа со резултат 2:1 и освои три бода.

Тука видете ги сите голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Жирона ФК и Еспањол.

[evp_embed_video url=”http://cdn-b-east.streamable.com/video/mp4-mobile/qj6kd.mp4?token=_KJ3TvUuZaTD-Krf5M-PBw&expires=1554566567″ class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

На kladenje.mk ги рангиравме најдобрите онлајн кладилници. Провери каде имаш најдобри услови.