Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу ПСЖ и Манчестер Јунајтед

Во рамките на УЕФА Лига на Шампиони се одигра натпреварот помеѓу домаќинот ПСЖ и гостинот Манчестер Јунајтед, во Среда, 6 Март 2019.

Двата тима имаа многу шанси за гол, но Манчестер Јунајтед беше поуспешен, успеа 3 шанси да ги претвори во гол, додека ПСЖ искористи само 1 шанси. Тоа резултираше со три бода и победа на Манчестер Јунајтед.

Проверете ги најдобрите моменти од натпреварот во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cdn-b-east.streamable.com/video/mp4-mobile/r9ak5.mp4?token=5RoLWJ26_UGXlGQdqNeQ3Q&expires=1551966826″ class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Сакаш да играш онлајн казино? На casinobonus.mk провери кои онлајн казина нудат најдобри услови за уплата и исплата и најдобри бонуси.