Каен vs Монако голови и хајлајтс

Во Сабота, 24 Ноември, Каен го нагости Монако во рамките на Лига 1 натпревар.

Каен, домаќинот на овој натпреавр не успеа да постигне гол, а нивниот голман беше матиран еднаш. Поради тоа Монако запиша победа од 1:0 и си замина со трите бода дома.

На оваа страна можете да ги прегледате најдобрите инсерти од натпреварот помеѓу Каен и Монако.

Casinobonus.mk ви ги нуди сите информации за играње на онлајн казино во Македонија. Бесплатни совети, рецензии на казина, гратис спинови и бонуси.