Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Анкарагучу и Бешикташ

Анкарагучу на својот стадион го пречека Бешикташ во рамките на Супер Лига, во Сабота, 24 11.

Публиката имаше можност да види 5 гола, од кои 1 завршија во мрежата на Бешикташ додека 4 завршија во мрежата на Анкарагучу. Тоа резултираше три бода и убаво патување дома за Бешикташ. Конечниот резултат беше 4-1 за гостинскиот тим.

Во видео хајлајтсот од натпреварот помеѓу Анкарагучу и Бешикташ можете да ги видите најдобрите моменти, акции и голови.

Сакаш да играш онлајн казино? На casinobonus.mk провери кои онлајн казина нудат најдобри услови за уплата и исплата и најдобри бонуси.