Хајлајтс и голови од Витесе vs Ајакс

во Недела, 2 Септември, Витесе на домашен терен играше против Ајакс во рамките на Ередивизија.

Витесе и покрај сите напори не успеа да постигне гол, додека Ајакс постигна повеќе од доволни 4 гола и победи со точен резултат 4-0.

Сите шанси, акции и голови во хајлајтсот од натпреварот подолу на оваа страна.

Види ги казино рецензиите за најдобрите казина достапни за Македонци.