Хајлајтс и голови од Гингамп vs Монако

во Сабота, 21 Април, Гингамп на домашен терен играше против Монако во рамките на Лига 1.

Двата тима имаа многу шанси за гол, но Гингамп успеа 3 да ги претвори во гол, додека Монако искористи само 1 шанси. Тоа резултираше со победа на Гингамп со точен резултат 3-1.

Тука видете ги сите голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Гингамп и Монако.

Посети ја kladenje.mk и информирај се за најновите бонуси.