Хајлајтс и голови од АЦ Милан vs Беневенто

АЦ Милан го нагости Беневенто во рамките на Серија А меч, во Сабота, 21 Април 2018.

Натпреварот беше израмнет, една шанса Беневенто претвори во гол, и тоа беше доволно за победа од 1:0 и разочарување на домашните навивачи.

На оваа страна можете да ги погледнете головите, акциите од натпреварот помеѓу АЦ Милан и Беневенто.

На kladenje.mk ги рангиравме најдобрите онлајн кладилници. Провери каде имаш најдобри услови.