Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Реал Сосиедад и Атлетико Мадрид

Реал Сосиедад на домашен терен играше против Атлетико Мадрид во рамките на Ла Лига, во Четврток, 19 Април.

Атлетико Мадрид и покрај сите напори не успеа да постигне гол, додека Реал Сосиедад постигна 3 и победи со точен резултат 3-0.

Видете ги најдобрите шанси и голови во хајлајтсот од натпреварот.

Ти треба помош каде да се обложуваш? Спореди ги кладилниците на kladenje.mk