Депортиво Алавес vs Жирона ФК голови и хајлајтс

Депортиво Алавес го нагости Жирона ФК во рамките на Ла Лига меч, во Четврток, 19 Април 2018.

Депортиво Алавес успеа да постигне еден гол, но дозволи нивната мрежа да се тресе два пати. Тоа резултираше со победа на Жирона ФК од 2:1.

Видете ги сите хајлајтси и голови во видеото на оваа страна.

Одлични коефициенти од 1xbet, провери ги и спореди ги на kladenje.mk