Хајлајтс и голови од ЛА Галакси vs Лос Анџелес ФК

Во Сабота, 31 Март 2018, Лос Анџелес ФК му гостуваше на ЛА Галакси во рамките на МЛС.

Нападите на двата тима фукционираа одлично, но Лос Анџелес ФК постигна еден гол помалку и го загуби натпреварот со резултат 4-3.

Тука можете да ги гледате хајлајтсите и головите.

Kadenje.mk ви ги нуди сите информации за онлајн кладење во Македонија. Одлични предлог типови и рецензија на обложувалници, бонуси.