Манчестер Јунајтед vs Севиља голови и хајлајтс

Во Вторник, 13 Март 2018, Севиља му гостуваше на Манчестер Јунајтед во рамките на УЕФА Лига на Шампиони.

Натпреварот беше возбудлив, со многу шанси, гостинскиот тим, Севиља, успеа да реализира две, додека Манчестер Јунајтед само една, па поради тоа го загуби натпреварот со 2:1.

На оваа страна можете да ги прегледате најдобрите инсерти од натпреварот помеѓу Манчестер Јунајтед и Севиља.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4-mobile/6j9o0.mp4?token=1521134832-H7m%2BqfOY2k%2FP2RQAQHe7mgCcjzykdvS4iSux1m8k8pY%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Посетете го Casinobonus.mk и научете повеќе за рулет системот