Хајлајтс и голови од Арминија Билефилд vs Нирнберг

Арминија Билефилд на домашен терен играше против Нирнберг во рамките на 2ра Бундеслига, во Петок, 9 Март.

Нирнберг не успеа да го совлада противничкиот голман, додека Арминија Билефилд успеа тоа да го направи точно еднаш, што беше доволно за победа од 1:0.

Сите шанси, акции и голови во хајлајтсот од натпреварот подолу на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4-mobile/10yuq.mp4?token=1520635453-lb%2FAwxB1hRDrY8BI93827QU9H4za3DR7R0BRnT6%2FTvQ%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Види ги коефициентите што ги нуди Bet365 на kladenje.mk