Хајлајтс и голови од Борусија Дортмунд vs Салзбург

во Четврток, 8 Март, Борусија Дортмунд на домашен терен играше против Салзбург во рамките на УЕФА Европа Лига.

Борусија Дортмунд успеа да постигне еден гол, но дозволи нивната мрежа да се тресе два пати. Тоа резултираше со победа на Салзбург од 2:1.

На натпреварот помеѓу Борусија Дортмунд и Салзбург имаше доста акции и истите можете да ги погледнете во хајлатсот од натпреварот подолу.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/vs3v7.mp4?token=1520541217-tsTI5vUm8p5tJKmS8%2FgAMgJIld2JrHuliIL7SWEM%2B1c%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Сите информации за кладење на едно место – kladenje.mk