Селта де Виго vs Лас Палмас голови и хајлајтс

Селта де Виго го пречека Лас Палмас во Понеделник, 5 Март.

Селта де Виго не успеа да ја зачува сопствената мрежа, но 2 пати ја тресеше противничката мрежа па забележа победа со резултат 2:1.

Во видео хајлајтсот од натпреварот помеѓу Селта де Виго и Лас Палмас можете да ги видите најдобрите моменти, акции и голови.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4-mobile/1ee3t_1.mp4?token=1520289879-K1lS2hsHNGlG0Q3BjxAX6UobG8tPqNjnG9h0VgGpnzw%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

На kladenje.mk ги рангиравме најдобрите онлајн кладилници. Провери каде имаш најдобри услови.