Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Реал Сосиедад и Депортиво Алавес

Реал Сосиедад на домашен терен играше против Депортиво Алавес во рамките на Ла Лига, во Недела, 4 Март.

Депортиво Алавес успеа да постигне еден гол, но нивниот голман капитулираше два пати.Тоа резултираше со победа на Реал Сосиедад од 2:1.

Тука видете ги сите голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Реал Сосиедад и Депортиво Алавес.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/4ncw2.mp4?token=1520249811-9G4TRht6YEJRFnxVq1b54PzBd1khpEI41uDfcn4mhWk%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Прочитајте ја рецензија на обложувалницата на Bet365