Хајлајтс и голови од Фортуна Дизелдорф vs Ст. Паули

Фортуна Дизелдорф на својот стадион го пречека Ст. Паули во рамките на 2ра Бундеслига, во Недела, 4 3.

Ст. Паули успеа да постигне еден гол, но нивниот голман капитулираше два пати.Тоа резултираше со победа на Фортуна Дизелдорф од 2:1.

На оваа страна можете да ги погледнете головите, акциите од натпреварот помеѓу Фортуна Дизелдорф и Ст. Паули.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/nh9fi.mp4?token=1520251480-gI3YtabGt9LUy%2Fa7RR1cysq0jN4C2Fy6SSev0mtoGE0%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Добиј ги најновите совети за кладење за 2ра Бундеслига.