Хајлајтс и голови од Реал Бетис Баломпие vs КД Леганес

во Понеделник, 15 Јануари, Реал Бетис Баломпие на домашен терен играше против КД Леганес во рамките на Ла Лига.

Возбудлив натпревар со многу голови на двете страни, но Реал Бетис Баломпие успеа да постигне еден гол повеќе и забележа победа со точен резултат 3-2.

Сите акции, голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Реал Бетис Баломпие и КД Леганес.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/xrmcq.mp4?token=1516061145-w6AIU8XmVqRhdjuAcAhNsLNNDw2wkB04D9tNnSU1zko%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Прочитајте ја рецензијата за обложувалницата 1xbet на следниов линк 1xbet.