Дижон ФЦО vs ФК Мец голови и хајлајтс

Во Сабота, 13 Јануари, Дижон ФЦО го нагости ФК Мец во рамките на Лига 1 натпревар.

Ниту Дижон ФЦО ни ФК Мец не можеа да го зачуваат својот гол, па мечот заврши со резултат 1:1.

Проверете ги најдобрите моменти од натпреварот во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/merge-3lc4x.mp4?token=1515879690-vkbwJ0EMLpv%2Fn6IXht%2FGD43zzk%2FKJPgZv1Qpc6jbFBk%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Посети ја kladenje.mk и информирај се за најновите бонуси.