Видео од натпреварот Шефилд Јунајтед ФК vs Шефилд Венсдеј ФК

Во рамките на Чемпионшип се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Шефилд Јунајтед ФК и гостинот Шефилд Венсдеј ФК, во Петок, 12 Јануари 2018.

Ниту Шефилд Јунајтед ФК ни Шефилд Венсдеј ФК не постигнаа гол на натпреварот.

Иако не бе постигнати голови на овој натпревар, можете да го изгледате хајлајтсот на видеото подолу.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/hjalt.mp4?token=1515797714-1s4miKH8OUMJ4YsWJFcKFC7gJ8jvQVLCzlKzRQ5WztY%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Прочитајте ја рецензија на обложувалницата на Bet365