Хајлајтс и голови од Вест Бромвич Албион ФК vs Брајтон & Хов Албион ФК

Во Сабота, 13 Јануари 2018, Брајтон & Хов Албион ФК му гостуваше на Вест Бромвич Албион ФК во рамките на Премиер лига.

Вест Бромвич Албион ФК беше подобар противник на теренот, постигна два гола и успеа да ја зачува сопствената мрежа. Тоа резултираше со победа на Вест Бромвич Албион ФК од 2:0.

Видете ги сите хајлајтси и голови во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/n55f9.mp4?token=1515873779-LKN9UTe%2Fj3EjkJaZbJlVMNJOnM2PmKEDhkl8Yfskx1U%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Види ги казино рецензиите за најдобрите казина достапни за Македонци.