Бирмингем Сити ФК vs Дерби Каунти ФК голови и хајлајтс

Бирмингем Сити ФК на својот стадион го пречека Дерби Каунти ФК во рамките на Чемпионшип, во Сабота, 13 1.

На натпреварот беа постигнати 3 гола, но на разочарување на домашните навивачи сите ги постигна Дерби Каунти ФК, па Бирмингем Сити ФК го загуби мечот со резултат 3-0.

Видете ги најдобрите шанси и голови во хајлајтсот од натпреварот.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/jh00g.mp4?token=1515870641-BVomfXvSiF3sYif1kewDFhxOW4rJILzqrbXxVs8jqrU%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Посетете го Casinobonus.mk и научете повеќе за рулет системот