Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Севиља ФЦ и Кадиз ЦФ

во Четврток, 11 Јануари, Севиља ФЦ на домашен терен играше против Кадиз ЦФ во рамките на Куп на Кралот.

Двата тима постигнаа голови на натпреварот, но Севиља ФЦ постигна два, додека Кадиз ЦФ успеа да постигне само еден гол, па поради тоа го загуби натпреварот со 2:1.

Сите акции, голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Севиља ФЦ и Кадиз ЦФ.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/3ml4v.mp4?token=1515706445-8SrzUuyIxi9bbUddhJWGdbOBACpUkmgl8quSlDA%2F%2BOA%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Види ги казино рецензиите за најдобрите казина достапни за Македонци.