Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Тотенхем Хотспур ФК и АФК Вимблдон

Тотенхем Хотспур ФК на својот стадион го пречека АФК Вимблдон во рамките на ФА Куп, во Недела, 7 1.

АФК Вимблдон и покрај сите напори не успеа да постигне гол, додека Тотенхем Хотспур ФК постигна 3 и победи со точен резултат 3-0.

Проверете ги најдобрите моменти од натпреварот во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/38v4v.mp4?token=1515348187-BF01r%2BftV0JM%2Bd%2B%2BTSl%2BWOBnv3sKFmGvCovDzOOJEIU%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Експертски типови за кладење на kladenje.mk