Манчестер Сити ФК vs Барнли ФК голови и хајлајтс

Манчестер Сити ФК и Барнли ФК одиграа натпревар во рамките на ФА Куп, во Сабота, 6 1 2018.

Публиката имаше можност да види 5 гола, од кои 1 завршија во мрежата на Манчестер Сити ФК додека 4 завршија во мрежата на Барнли ФК. Тоа резултираше со победа на Манчестер Сити ФК со точен резултат 4-1.

На оваа страна можете да ги погледнете головите, акциите од натпреварот помеѓу Манчестер Сити ФК и Барнли ФК.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/8emqp.mp4?token=1515260027-c9oT8mCRU%2BB6ua%2F1ESC7367LHbQgDPBzOcjpcyRriNs%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Ги погодуваш натпреварите од ФА Куп? Провери кој нуди најдобри коефициенти на kladenje.mk