Ливерпул ФК vs Евертон ФК голови и хајлајтс

во Петок, 5 Јануари, Ливерпул ФК на домашен терен играше против Евертон ФК во рамките на ФА Куп.

Двата тима постигнаа голови на натпреварот, но Ливерпул ФК постигна два, додека Евертон ФК успеа да постигне само еден гол, па поради тоа го загуби натпреварот со 2:1.

Во ова видео можете да ги прегледате клучните моменти од натпреварот помеѓу Ливерпул ФК и Евертон ФК.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/pcjfi.mp4?token=1515196405-ntiLxUAJvGzg%2Bt5P%2FXv%2BUBvs2EVMoKx77XLE2u3ELUo%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Добиј ги најновите совети за кладење за ФА Куп.