Хајлајтс и голови од СД Форментера vs Депортиво Алавес

СД Форментера и Депортиво Алавес одиграа натпревар во рамките на Куп на Кралот, во Среда, 3 1 2018.

Публиката имаше можност да види 4 гола, од кои 1 завршија во мрежата на Депортиво Алавес додека 3 завршија во мрежата на СД Форментера. Тоа резултираше три бода и убаво патување дома за Депортиво Алавес. Конечниот резултат беше 3-1 за гостинскиот тим.

Во видео хајлајтсот од натпреварот помеѓу СД Форментера и Депортиво Алавес можете да ги видите најдобрите моменти, акции и голови.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/0dubc.mp4?token=1515011681-A1aMNAiuntWN6iG%2Fe62FlyGecP8A4MEvMQkXYSROP%2Bk%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Сите информации за кладење на едно место – kladenje.mk