Хајлајтс и голови од Евертон ФК vs Манчестер Јунајтед ФК

Во Понеделник, 1 Јануари, во рамките на Премиер лига се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Евертон ФК и гостинот Манчестер Јунајтед ФК.

Евертон ФК не успеа да постигне ниту еден гол, додека голманот на Евертон ФК на разочарување на домашната публика беше совладан два пати. Тоа резултираше со победа на Манчестер Јунајтед ФК од 2:0.

Видете ги најдобрите шанси и голови во хајлајтсот од натпреварот.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/3e3zp.mp4?token=1514840511-PXJX8H9HagBYzryXPWUwQg8Oeka8YPuJi29cf2bHxBQ%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Одлични коефициенти од 1xbet, провери ги и спореди ги на kladenje.mk