Видео од натпреварот Кристал Палас ФК vs Манчестер Сити ФК

Во рамките на Премиер лига се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Кристал Палас ФК и гостинот Манчестер Сити ФК, во Недела, 31 Декември 2017.

Ниту Кристал Палас ФК ни Манчестер Сити ФК не постигнаа гол на натпреварот.

Натпреварот заврши без голови, а најдобрите моменти и акции можете да ги видите на видео хајлајтсот на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/1tvy5.mp4?token=1514731616-NPCiezXOvKAg%2FCNdy5fmF3E9o6iEQBG0dRgUnuXurs4%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Добиј ги најновите совети за кладење за Премиер лига.