АС Рома vs УС Сасуоло Калчо голови и хајлајтс

Во рамките на Серија А се одигра натпреварот помеѓу домаќинот АС Рома и гостинот УС Сасуоло Калчо, во Сабота, 30 Декември 2017.

Натпреварот беше возбудлив за гледање, но АС Рома и УС Сасуоло Калчо искористија само по една шанса и мечот заврши со резултат 1:1.

Во ова видео можете да ги прегледате клучните моменти од натпреварот помеѓу АС Рома и УС Сасуоло Калчо.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/mni6g.mp4?token=1514653229-8LNWfnv0DTHh2SuPrAAUxWfOrd9WkP42fucqSb1XZDs%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Неверојатни бонуси, одлични коефициенти и предлог типови на kladenje.mk