Хајлајтс и голови од Каљари Калчо vs АЦФ Фиорентина

Во Петок, 22 Декември, Каљари Калчо го нагости АЦФ Фиорентина во рамките на Серија А натпревар.

Натпреварот беше израмнет, една шанса АЦФ Фиорентина претвори во гол, и тоа беше доволно за победа од 1:0 и разочарување на домашните навивачи.

На натпреварот помеѓу Каљари Калчо и АЦФ Фиорентина имаше доста акции и истите можете да ги погледнете во хајлатсот од натпреварот подолу.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/qmr32.mp4?token=1513987548-7nPdA6RSGtzTZc2WPjjslVXewiLp8k57j%2FhWizF20J0%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Се обложуваш во живо? Провери ги информациите што ги има на kladenje.mk.