Хајлајтс и голови од АЦ Киево Верона vs Болоња ФЦ 1909

во Петок, 22 Декември, АЦ Киево Верона на домашен терен играше против Болоња ФЦ 1909 во рамките на Серија А.

Публиката имаше можност да види 5 гола, само 2 завршија во мрежата на Болоња ФЦ 1909 додека еден повеќе, односно 3 завршија во мрежата на АЦ Киево Верона. Тоа резултираше три бода за Болоња ФЦ 1909 при победа од 3-2.

Во ова видео можете да ги прегледате клучните моменти од натпреварот помеѓу АЦ Киево Верона и Болоња ФЦ 1909.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/0zb09_1.mp4?token=1513976744-nKRTUe0%2Fwv3jZHcTc0PnJwy0mdtixFM91kjj%2FLNqh%2BE%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Најди ги најдобрите казино бонуси на casinobonus.mk