Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Реал Сосиедад де Футбол и Севиља ФЦ

Во Среда, 20 Декември 2017, Севиља ФЦ му гостуваше на Реал Сосиедад де Футбол во рамките на Ла Лига.

Публиката имаше можност да види 4 гола, од кои 1 завршија во мрежата на Реал Сосиедад де Футбол додека 3 завршија во мрежата на Севиља ФЦ. Тоа резултираше со победа на Реал Сосиедад де Футбол со точен резултат 3-1.

Најдобрите моменти од натпреварот меѓу Реал Сосиедад де Футбол и Севиља ФЦ погледнете ги на хајлајтсот на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/esor1.mp4?token=1513814087-4%2FVvO%2FGprsugde%2BJlKO%2FBEpj3wnj%2FqjWsT9dOrEqooA%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Ти треба помош каде да се обложуваш? Спореди ги кладилниците на kladenje.mk