Хајлајтс и голови од Челси ФК vs АФК Бурнмаут

Челси ФК и АФК Бурнмаут одиграа натпревар во рамките на Лига Куп, во Среда, 20 12 2017.

АФК Бурнмаут успеа да постигне еден гол, но нивниот голман капитулираше два пати.Тоа резултираше со победа на Челси ФК од 2:1.

На натпреварот помеѓу Челси ФК и АФК Бурнмаут имаше доста акции и истите можете да ги погледнете во хајлатсот од натпреварот подолу.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/amby8.mp4?token=1513810410-%2BOZVlizV%2BQ3LPpjAWTJDi%2FY%2B29KmlWcCXSC6CNiexrQ%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Спремете се за следниот натпревар во Лига Куп и проверете ги одличните типови на kladenje.mk