Хајлајтс и голови од ССЦ Наполи vs Удинезе Калчо

ССЦ Наполи и Удинезе Калчо одиграа натпревар во рамките на Куп на Италија, во Вторник, 19 12 2017.

ССЦ Наполи постигна само еден гол, но тој беше доволен за победа бидејќи ја зачува сопствената мрежа.

На натпреварот помеѓу ССЦ Наполи и Удинезе Калчо имаше доста акции и истите можете да ги погледнете во хајлатсот од натпреварот подолу.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/i6wu1.mp4?token=1513724570-QE9HyamLWHvK4%2F1jqkofpcj8qtQQS%2FfnXolOw3fSOlU%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Сите информации за кладење на едно место – kladenje.mk