Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу СЦ Падерборн 07 и ФК Инголштад 04

Во Вторник, 19 Декември, во рамките на Германски Куп се одигра натпреварот помеѓу домаќинот СЦ Падерборн 07 и гостинот ФК Инголштад 04.

На натпреварот беше постигнат само еден гол, а голот го постигна СЦ Падерборн 07. Поради тоа СЦ Падерборн 07 го доби натпреварот со 1:0.

Тука видете ги сите голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу СЦ Падерборн 07 и ФК Инголштад 04.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/dce9k.mp4?token=1513716714-Mst9lhOeSKQLIdLCXNzqv1WJ0lEMR4wt6q9rODutwt4%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

бонуси информации на најдобрите обложувалници можеш да најдеш само на kladenje.mk