Хајлајтс и голови од Малага vs Реал Бетис

Малага и Реал Бетис одиграа натпревар во рамките на Ла Лига, во Понеделник, 18 12 2017.

Малага не успеа да постигне ниту еден гол, додека голманот на Малага на разочарување на домашната публика беше совладан два пати. Тоа резултираше со победа на Реал Бетис од 2:0.

Проверете ги најдобрите моменти од натпреварот во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/59aj3_1.mp4?token=1513641952-YSOvy10hy1%2FO9PsUCbaCaGEuicfOiCIRBzoRkhUYiRA%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Неверојатни бонуси, одлични коефициенти и предлог типови на kladenje.mk